Największy kontenerowiec globu nadchodzi

Obecnie przewoźnicy kontenerowi w szybkim tempie chcą zwiększyć ilość transportową, a w związku z tym idą na wojnę między sobą.

Największy kontenerowiec globu (19,000 TEU) powstający na zlecenie China Shipping Container Lines (CSCL), zostanie oddany w ręce nowych właścicieli już w następnym miesiącu.  , Właśnie dlatego jego zorganizowania nie chce podjąć się byle kto, lecz pomóc w jego realizacji zdoła wyłącznie profesjonalna spedycja transportowa.

Olbrzym zdeklasuje obecnych czempionów: Majestic Maersk,Maersk Mc-Kinney Moller,Mary Maersk i Marie Maersk(18, 270 TEU).

Chiński armator nie zaprzestanie jednak na pojedynczym okazie nowego kolosa. Wraz z nim w Hyundai Heavy Industries realizowane są dodatkowe 4 kontenerowce o takowych samych parametrach. Ich rozciągłość to 400m, wysokość 30,5m, a szerokość 58,6m.

W pierwszej chwili kontenerowce miały być nieco mniejsze (18,400 TEU), jednakże CSL mając na względzie transport dodatkowych 600 kontenerów, wystąpiło do stoczni o przyrost rozmiaru do 19,000 TEU.

Statki będą poruszane elektronicznie sterowanym motorem o mocy 77, 200 KM oraz dwoma systemami uzdatniania wody EcoBallast. Specjalna konstrukcja kluczowego silnika zezwoli zminimalizować zużycie paliwa, zredukować głośność, wibracje oraz emisję dwutlenku węgla.

System EcoBallast, wykorzystujący promienie ultrafioletowe, zezwoli jednakże klarować ponad 3,000 m3 wody morskiej , destylując i sterylizując bakterie i plankton większy niż 50µm.

Przekazanie następnych 4 kontenerowców planuje się na lata 2015-2016.

Comments are closed.